Satılık ya da Kiralık gayrimenkul mü arıyorsunuz?

Sizin için en iyisini bulalım

DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş., ( www.derholding.com ) üzerinden de görebileceğiniz gibi, DERGRUP İnşaat San. ve Tic. A.Ş. tarafından inşaa edilen, daire, işyeri satışı yanı sıra kendi portföyünde bulundurduğu sözleşmeli gayrimenkuller dışında kişiye özel, (istekler doğrultusunda) gayrimenkul de tedarik etmektedir.

Siz hayallerinizdeki Apartman, Daire, Arsa, İşyeri, Bağ, Bahçeyi isteyin, portföyümüzde yoksa bile sizin için en iyi olanı, en uygun fiyatlarla bulup, size sunalım.

Satılık, Kiralık Gayrimenkulünüzmü var; Bizi arayın, uzman gayrimenkul yatırım danışmanlarımız, değerleme ve expertiz uzmanlarımızla hızlı, güvenilir ve değerinde satışını sağlayalım. Siz Profesyonellerle çalışmanın keyfini yaşayın.

Emlak Almak ya da Satmak İsteyenler İçin

Mutlaka Okunması Gereken Bir Yazı

 1. Mülkünüz için isteyeceğiniz doğru fiyatı belirleme konusunda ne kadar deneyimlisiniz.? Belki evinizi değerinin çok altında satışa koyup, ciddi kayıplara sebebiyet vereceksiniz, belki de değerinin çok üstünde isteyip satışı imkansız hale getirerek hem zaman kaybedecek, hem de aylarca alıcıları ağırlayacaksınız.
 2. Doğru alıcıları bulup vakit kaybetmemek çok önemlidir.
 3. Fiyatı belirlemek için gereken analizi kendiniz mi yapacaksınız. ?
 4. Evinizin satışıyla ilgili işlere her gün ne kadar vakit ayırabileceksiniz?
 5. Hafta sonları ve akşamlar dâhil, potansiyel alıcı aramalarına cevap verebilecek misiniz?
 6. İletişim bilgilerinizin, herkesin erişimine açık internet ve gazete gibi mecralarda yer almasını istediğinizden emin misiniz?
 7. Gayrimenkulünüze uygun pazarlama planını geliştirdiniz mi? Cama asılacak bir ilanın yeterli olacağından emin misiniz?
 8. Sadece pazar araştırması yapan, gayrimenkulünüz ile gerçekte ilgilenmeyen kişilerin aramalarını nasıl eleyeceğinizi biliyor musunuz?
 9. Son dakikaya kadar pazarlıkta direten ve alım için gerekli finansmanı sağlayamayan alıcılar ile uğraşmaya hazır mısınız? Pazarlık sürecini nasıl yöneteceğinizi biliyor musunuz?
 10. Gayrimenkul alımı için gereken resmi işlemleri bildiğinizden emin misiniz? Dahası bu resmi işlemler esnasında alıcıya da yardım edecek misiniz?
 11. Alıcılar evinizi mutlaka gezmek isteyecekler. Sizin ve ailenizin can ve mal güvenliğini sağlayabileceğinizden emin misiniz?

DER GRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. Nasıl çalışır?

 1. Gayrimenkulün bulunduğu tapu sicil müdürlüğünü ziyaret ederek, satın alınacak emlak üzerinde herhangi bir takyidat, (yasal sınırlama) ipotek, intifa hakkı, yıkım kararı, eski eser tescili olup olmadığını,
 2. Kat irtifakı veya Kat mülkiyetli olup olmadığını,
 3. Mülkün iskanı alınıp, alınmadığını, (Kat mülkiyetine dönüştürülmüş tapuların iskanı vardır.)
 4. Gayrimenkul, ya da bina üzerinde “Belediye İmar Müdürlüğünce” konmuş şerh olup olmadığını,
 5. Tapudan Emlak üzerinde arsa payının doğru paylaştırılıp paylaştırılmadığını, tapuda görülen hisse miktarını ve mülkün toplam hisse miktarını kontrol edilir. (Elinizdeki tapu arsa payının düşük olması nedeni ile sadece bir kağıt parçası görevi görebir.) (Örnek: 10 katlı bina, on daireden ibaret ve arsa payı 10 paydaşa 10/100 şeklinde bölünmesi gerekirken hileli bir satışla 10/100 yerine 1/100 ile birçok satış gerçekleşmekte ve emlak sahibi bunun farkına bile varmamaktadır. Tapunun hileli satışı hakkında dava açan malik zaman aşımı ile karşı karşıya kalmakta ve elinde tapu değil sadece arsanın 1%100 ine sahip olduğunu birçok kez anlamamaktadır.)
 6. Yabancıya satış hakkı olup olmadığı,
 7. Satışı gerçekleştirilecek mülkün arşiv dosyasındaki projesine bakılarak tapu projesinden yazan bağımsız bölüm numarasının aynı konumdaki mülke ait olup olmadığı kontrol edilir. (Ülkemizde birçok emlak sahibi farkında olmadan bağımsız bölüm numarası hatası nedeni ile komşusunun dairesinde oturmaktadır. Bu durum her on tapudan neredeyse birinde mülk sahiplerinin başına gelmekte ve problem çıkıncaya kadar durum fark edilmemektedir.)
 8. Mülkün bulunduğu Belediyeyi ziyaret ederek, mülkün dosyası incelenir ve üzerinde her hangi bir yıkım kararı, ruhsat sorunu olup olmadığı, iskanı alınıp alınmadığı, imarla ilgili her hangi bir problem olup olmadığı, İnşaat bitim tarihi, İnşaatı yapan firma bilgileri, İnşaat Ruhsatı, Deprem Yönetmeliğine uygun olup olmadığı, yapı denetim ile ilgili çalışmaya dahil olup olmadığı, mülkün belediyede “emlak vergisi” borcu olup olmadığı kontrol edilir.
 9. Alacağınız gayrimenkulün harçlarını “devir ve iktisap bedeli” üzerinden hesaplayarak beyannamenizi hazırlar.
 10. Gayrimenkul’ün bulunduğu bölgenin, sosyal olanaklarını ve çevre, okul, park alanları, Hastane ve AVM ‘lere yakınlığı ve bundan yararlanma durumunuzu araştırır.
 11. Semt pazarının kurulduğu yeri öğrenir. (Taşındıktan sonra evinizin önünde pazar kurulduğunu görmek ve bir Pazar günü pazarcıların sesi ile uyanmak istermisiniz.?)
 12. Satın alacağınız emlak ile ilgili genel bilgi toplar. Ödenen aylık genel gider bedellerini, binada ödenen kira bedellerini, binanın bakımlarının iyi yapılıp yapılmadığını ve diğer ilgili konuları sorup, (Örneğin binada huzursuzluk yaratan komşu varmı),
 13. Binanın bodrum katına inerek temizmi, rutubetlimi, nasıl görünüyor, Mülkün iç kondisyonunu değerlendirir ve satın aldıktan sonra yapmanız gereken masraflar varsa onları tespit eder ve satın alım fiyatınızı buna göre değerlendirerek maliyet raporu sunar.
 14. İnşaat kalitesini, deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığını, varsa depreme uygunluğu ile ilgili deprem etüdü raporunu inceler ve dosyaya ilave eder.
 15. Banka kredisi alacaksanız kredi miktarını, ödeme şartlarını, dosya bedeli gibi genel giderleri, prosedürlerin içeriklerini, konulacak ipotek miktarını, faiz ödemelerini, (Sonuçta birkaç puan yüksek kredi binlerce lira kaybınıza sebebiyet verecektir.) araştırır ve size en uygun banka seçeneklerini rapor halinde sunar.
 16. Alacağınız gayrimenkul kiracılı ise satın almadan önce kiracı ile yapılan kira kontratını inceler, (Kiracıyla bizzat görüşülmeli ya da tahliye taahhüdü varsa tahliye taahhüdündeki tarih ile kontrattaki tarihlere dikkat edilmeli) Eğer satın almayı düşündüğünüz mülkteki kiracının siz satın aldıktan sonra çıkmasını istiyorsanız satın alma işleminden sonra yasal ve usulüne uygun bir bildirim hukuk danışmanlarımız tarafından hazırlanır.
 17. Alacağınız Gayrimenkul de oturan varsa, elektrik, su, doğalgaz, aidat gibi borçların olup olmadığı araştırılır.
 18. Yukarıda sıralı tüm araştırmaları tamamlayıp, bu kurumlardan tedarik edilmiş olan tüm belgelerinde içerisinde bulunduğu ve ayrıca DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. tarafından düzenlenmiş bir raporu da dosyaya dahil ederek, bir klasör halinde satın alacağınız gayrimenkulün satışa uygunluğunu, gelecekte size bu hususlarda problem yaşatmayacağını garantiliyoruz.
 19. Bütün bunların üzerine DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. tarafından satışı gerçekleştirilen konut için 6 ay boyunca Hukuk Danışmanlarımız tarafından, mülkünüz hakkında çıkabilecek olası hukuki sorunlara ÜCRETSİZ hizmet verilmektedir.

Türkiye de bu hizmeti ve çok daha fazlasını sadece “DER GRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş.” vermektedir.!
BİZ YER GÖSTEREN DEĞİL, YOL GÖSTERENİZ.

DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. Emlak alım, satımlarında komisyon bedeli veya yer gösterme bedeli değil, çalışmaları karşılığında “HİZMET BEDELİ” almaktadır. Emlak alım, satımlarınız için sizi de “DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş.” ne bekleriz.
SİZ VAKTİNİZİ SEVDİKLERİNİZE AYIRIN, DER GRUP A.Ş. SİZİN İÇİN EN KAZANÇLI OLANI BULSUN...

Emlak Tanıtımı ve Pazarlama Yöntemimiz

DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. Her zaman daha iyisini başarmak, en iyi hizmeti sunmak ve İzmir’de emlak alım satımında markalaşmak adına, teknolojiyi çok iyi kullanmakta, başarı ve sonuç odaklı çalışmaktadır.

DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş., Tüm emlak ilanlarında Google arama motoru optimizasyonlarından sponsor reklamlar, internet, gazete, radyo ve sosyal medyada da tanıtımını sürdürmekle birlikte, portföyünde bulundurduğu sözleşmeli gayrimenkulleri her ay kendi bünyesinde barındırdığı Dergrup “emlak ilan dergisi” ile de, gazetelerde gazete eki olarak dağıtmaktadır.

Mükemmel hizmet anlayışı kapsamında teknolojinin tüm unsurlarını etkin bir biçimde kullanan DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. İnovasyon ve teknolojiye tutkuyla bağlı bir markadır. Bu nedenle iş süreçlerine katkı sağlayan tüm teknolojik etkenleri, etkin bir şekilde kullanmaktadır.

Satışını gerçekleştirdiğimiz tüm gayrimenkuller için;

1) Gayrimenkulün bulunduğu tapu sicil müdürlüğünden satışı yapılacak olan gayrimenkul üzerinde herhangi bir takyidat, (yasal sınırlama) ipotek, intifa hakkı, yıkım kararı, eski eser tescili olup olmadığını, iskânı alınıp, alınmadığını, Kat irtifakı veya Kat mülkiyetli olup olmadığını, arsa payının doğru paylaştırılıp paylaştırılmadığını, tapuda görülen hisse miktarı ile mülkün toplam hisse miktarını, mülkün arşiv dosyasındaki projesine bakılarak tapu projesinden yazan bağımsız bölüm numarasının aynı konumdaki mülke ait olup olmadığını, Yabancıya satış hakkı olup olmadığını bizzat tapu sicil müdürlüğü arşivlerinden inceledikten sonra,

2) Belediyeden, satışı gerçekleşecek gayrimenkulün üzerinde her hangi bir yıkım kararı, ruhsat sorunu olup olmadığını, iskanı alınıp alınmadığını, imarla ilgili her hangi bir problemi olup olmadığını, İnşaat bitim tarihi, İnşaatı yapan firma bilgileri, İnşaat Ruhsatı, Deprem Yönetmeliğine uygun olup olmadığı, yapı denetim ile ilgili çalışmaya dahil olup olmadığı, mülkün belediyede “emlak vergisi” borcu olup olmadığını, gayrimenkul, ya da bina üzerinde “Belediye İmar Müdürlüğünce” konmuş şerh olup olmadığı hakkında araştırmalarımızı tamamlayıp, bu kurumlardan tedarik edilmiş olan tüm belgelerinde içerisinde bulunduğu ve ayrıca DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. tarafından düzenlenmiş bir raporu da dosyaya dahil ederek, bir klasör halinde size sunulmaktadır.

HUKUKİ DANIŞMANLIK

DERGRUP A.Ş. Hukuk Danışmanları tarafından, müşterilerimize satışı gerçekleşen gayrimenkul hakkında satış öncesi ve satış sonrası çıkabilecek (Kat Mülkiyetinden kaynaklı) her tür sorunlarda 6 ay boyunca ÜCRETSİZ HUKUKİ DESTEK VERİLMEKTEDİR.

DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş.

DERGRUP İnşaat Tur. San. ve Tic. A.Ş. olarak, Gayrimenkulünüzün tabandan tavana tüm İnşaat işleri, Bakım, Onarım, Tadilat ve Yenileme hizmetlerine kadar emlak satış sürecinde ve satış sonrasında müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunmakta ve inşaat yenileme hizmetlerinde "kullandığı tüm malzemelere 2 YIL GARANTİ VERMEKTEDİR. İnşaat işleriniz için www.derholding.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

BİZ; DER GRUP AİLESİ OLARAK MÜŞTERİ ARTTIRMAK DEĞİL, DOSTLUKLARI ARTTIRMAK, DOST KALMAK VE DOSTLUKLARIMIZLA BÜYÜMEK İSTİYORUZ.
SİZİDE ARAMIZDA GÖRMEK DİLEĞİ İLE