Emlak İzmir

DERGRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş.

15 Nis 2018

İzmir;

Sokakları Deniz kokan, İmbatın vatanı, Ege’nin incisi İzmir. İsmi güzel, kendi güzel, yaşanası bir şehirdir İzmir.

Bazı Kentler vardır insanı şekillendirir, kendi gibi yapar, güneşi dünyamızı aydınlatır, manzarası sizi ufka daldırır, İnsanları dostunuz, toprakları eviniz olur. Onu tarif etmek için adını söylemenize bile gerek yoktur. Siz susarsınız İzmir konuşur.

Burası İzmir Homeros’a ilyadayı dizeleten, Herodot’a tarih yazdıran, Evliya çelebiyi büyüleyen yerdir İzmir. Asya’nın denize açılan kapısı, hoşgörünün limanıdır İzmir. 8.500 yıldır pek çok medeniyete yuva olmuş topraklarının her bir köşesinde farklı bir heyecan vardır İzmir’in. Dünün Smyrnası, bu günün İzmir’i.

İzmir’i kuranlar, M.Ö. 3000 li yıllarda Tunç Çağını yaşayan ve Bayraklı da oturan halktı, Tepe kule uygarlığı bölgeyi başlangıç noktası olarak seçti, İzmir Bayraklı da gelişti. Aradan yüzyıllar geçti İzmir değişti, şehrin doğduğu yer olan Bayraklı karakterini kaybetmeye başladı, sanayileşme ve çarpık yapılaşma kendini gösterdi. Bayraklı gidilen bir yerden, geçilen bir yere dönüştü.

Alsancak gibi merkezlerdeki ofis ve konutların iç içe yoğun yapısı, sıkışık trafiği ve otopark sorununu beraberinde getirdi. İzmir gelişirken yaşam alanları dolmaya şehir sıkışmaya başladı. Bu gün İzmir dev yatırımlarıyla Asya ve Avrupa arasında bir köprü olma yolunda ilerliyor. 2018 de açılması planlanan İstanbul, Bursa, İzmir otobanıyla İstanbul İzmir arası yolculuk sadece 3,5 saate düşüyor. Çandarlı Limanı projesiyle kuzey ege İzmir merkezinde uluslararası bir lojistik üsse dönüşüyor, Ankara İzmir hızlı tren hattıyla İç Anadolu sadece 3,5 saatte Ege’nin dört bir köşesine bağlanıyor. Ülkenin en önemli sağlık yatırımı olan İzmir Bayraklı şehir hastanesi kampüsü 1.6 Milyar lira yatırımla hayata geçiyor.

Geleceğin Turizm ve Ticaret şehrini yaratmak için yeni bir kent merkezi olma yolundadır ve 2003 yılında alınan büyük dönüşüm kararıyla Bayraklı, yeni Kent merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Bayraklı, geçilen yer değil, gidilen yer olma misyonuyla gelecek 15 yılı inşa ediyor. Alsancak, Bayraklı, Turan arasındaki 471 Hektar arazi, 20 Milyon m2 inşaat yapma imkânıyla İzmir’in yeni kent merkezi ilan edildi. İzmir’in yeni çekim merkezine dönüşen bu alanda cesur ve vizyoner firmaların desteğiyle İzmir’in kalbinde 500.000 kişinin güven ve keyifle yaşadığı yeni bir kent merkezi doğuyor.

Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen gayrimenkul firmaları, toplam değeri 18 Milyar Dolar’ın üzerinde olan onlarca projeye imza atıyor. İzmir’in ekonomisi gelişirken yeni istihdam fırsatları doğuyor. Bayraklı yeni ve düzenli imar planıyla artık nitelikli rezistansların, global standartlarda ofis ve ticaret binalarının, konforlu otellerin, maviye değer katan marinaların, çağdaş bir limanın beraberinde eğlence ve kültür merkezlerinin odağı konumundadır. Yeni yollar, kavşaklar ve ulaşım imkanlarıyla desteklenen yeni kent merkezi aynı zamanda geniş yeşil alanları, düzenli parkları ve estetik sahil şeridiyle İzmir’e nefes aldırıyor.

Yeni kent merkezi dönüşümü sadece İzmir için değil, tüm Türkiye için bir milattır, siz şu an bu büyük hayali okurken, öncü şirketler düşü gerçeğe çeviriyor.

İzmir’in doğduğu yer olan Bayraklı, her geçen gün bir başka yere dönüşüyor ve hak ettiği konuma geliyor. Gelecek İzmir’de, gelecek yeni kent merkezinde.

Burası İzmir; İzmir doğduğu yerde geleceğe daha emin adımlarla yürüyor, bu tarihi yürüyüşte siz de yer almak istermisiniz. ?

Emlak İzmir de geleceği olan bir yatırım yolu olduğu gibi, emlak satışlarında da ciddi artışlara sahip olan izmir bölgesel gelişimlerle birlikte en hücra köşelerine kadar hızla büyümekte ve emlak yatırımcısının gözdesi haline gelmiştir.

İzmir'de emlak alım ve satımlarında DER GRUP Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı A.Ş. ile yatırımlarınıza doğru yön verin.